ubytovanie liptov-chata evkaubytovanie liptov na slovenskuubytovanie na slovensku liptov ubytovanie liptov 

Ubytovanie Liptov

 

Litpov je vďaka vynikajúcim prírodným podmienkam s kultúrno-historickými pamiatkami a zachovanou ľudovou architektúrou jedným z najkrajších a turistami najvyhľadávanejších regiónov cestovného ruchu na Slovensku. Mnoho návštevníkov sa tu rado vracia. Nachádza sa tu množstvo kvalitných ubytovacích zariadení či už hľadáte chatu či chalupu, alebo aj penzióny, priváty, apartmány ale aj kvalitné hotely. Región Liptov sa nachádza v juhovýchodnej časti Žilinského samosprávneho kraja v Liptovskej kotline, ktorú obklopujú najvýznamnejšie a najvyššie horstvá na Slovensku - pohorie  Vysoké Tatry na východe,  Západné Tatry a Chočské vrchy na severe,  Nízke Tatry na juhu a Veľká Fatra na západe. Tieto pohoria poskytujú kvalitné podmienky pre zimné športy ako aj letnú dovolenku a turistiku na Slovensku. Okrem toho ponúka kvalitné lyžiarske strediská a lyžiarom skvelé podmienky na zjazdové i bežecké lyžovanie. Vyhľadávanými zimnými strediskami sú Demänovská dolina, , Jasná, Chopok, Bocká dolina, Jánska dolina. Okrem lyžovania a turistiky ponúka tento región aj  športy ako jazda na koni, paragliding, rafting, vyhliadkové lety, horolezectvo, cyklistiku, poľovníctvo či rybárstvo aj na priehrade Liptovská Mara, ale i rôzne iné aktivity ako motokáry či jazda na člnoch. Liptovom preteká  najdlhšia slovenská rieka Váh ( cca 403 km) s vodnou nádržou Liptovská Mara s významnými strediskami letnej rekreácie a vodných športov. Zahŕňa okresy Liptovský Mikuláš a Ružomberok

 
Región je ideálnou ucelenou oblasťou a vyznačuje sa svojráznou ľudovou architektúrou a folklórom (Vlkolínec, Východná, Važec, Hybe, Liptovská osada, Liptovské sliače a iné). V regióne liptov je aj viacero minerálnych prameňov.  Minerálny prameň zásobuje napríklad aj termálne kúpalisko Tatralandia, v Liptovskom Jáne a v Bešeňovej. V Múzeu Liptovskej dediny v Pribyline sa môžu návštevníci zoznámiť s liptovským folklórom, s ľudovými remeslami, ale aj s chovom huculských koní, čo je raritou tohto múzea. Rezervácia ľudovej architektúry vo Vlkolínci je ďalšou atraktivitou, ktorá je zaradená v Zozname svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. 
    V strede Liptova, sa nachádza známe a navštevované mesto Liptovský Mikuláš, centrum Liptova s vyše 33 tis. obyvateľmi. Mesto Liptovský Mikuláš je známe z histórie hlavne tým, že tu dňa 13.3.1713 popravili najznámejšieho Slovenského zbojníka - Juraja Jánošíka.  Z hostorickykultúrnych objektov sú najvýznamnejšie Kostol sv. Mikuláša z roku 1280 so zachovanými gotickými klenbami, tzv. Seligovský dom (kde odsúdili J. Jánošíka), dnes sídlo literárno-historického múzea J. Kráľa, bývalý župný dom (rozšírený a pseudobarokovo prefasádovaný), barokový objekt Slovenského múzea prírody a jaskyniarstva, remeselnícke domy, kaštiele a mnohé ďalšie.
Na Váhu je vybudovaný areál vodného slalomu s kanoistickým bazénom. Z mesta Liptovský Mikuláš pochádza aj známy Slovenský vodný športovec Michal Martikán. V meste sú športové štadióny, kúpaliská, lodenica, krytý zimný štadión. Významné turistické východisko do Nízkych Tatier (hlavne do Demanovskej doliny-Jasnej) a do Západných Tatier (na Tatranskú magistrálu a hlavný hrebeň). Najväčším lákadlom pre milovníkov vodných športov a rybolovu je vodná nádrž Liptovská Mara (rozloha 27 km2, max. hĺbka 43 m). Najhodnotnejšie objekty zo zatopených obcí boli prenesené do expozícií Liptovského múzea v prírode v Pribyline a na okraj obce Svatý kríž (artikulárny kostol z Paludze - najväčší krížový drevený kostol v Európe). 
 
 
    V západnej časti Liptova leží ďalšie známe ako aj okresné mesto  Ružomberok. Mesto Ružomberok bolo pôsobiskom Andreja Hlinku, rodiskom maliara Ľudovíta Fullu. V meste a okolí je viacero pamätníkov SNP. Návštevu mesta možno spojiť s prehliadkou Liptovského múzea a Galérie Ľ. Fullu s expozíciou výtvarných prác tematicky orientovaných na Liptov. Možnosť navštíviť zrúcaninu strážneho hradu Likava ležiaceho na ceste z Ružomberka na Oravu. Vyznávači zimných športov majú k dispozícii rekreačné strediská Malinné, ľahko dostupné kabínkovou lanovkou. Ružomberok je vynikajúcim východiskom do okolitých horstiev - Veľkej Fatry, Chočských vrchov a do Nízkych Tatier. Návštevníci si tu nájdu v zime ako aj v lete množstvo zaujímavých aktivít. 
    Medzi najvýznamnejšie a hojne navštevované miesta Liptova patria Kvačianska a Prosiecka dolina v Chočských vrchov, ktoré sú považované za jedny z najkrajších na Slovensku.  Západne od Kvačianskej doliny sa nachádza 450-600 m hlboká kaňonovitá Prosiecka dolina, široká len niekoľko metrov. Je dlhá 4 km, ale bez vody, pretože potok Prosiečanka sa stráca v podzemí. 
    Južne od mesta Liptovský Mikuláš sa rozprestiera Národný park Nízke Tatry (NAPANT),  jeho najväčšie chránené územie na Slovensku - Demanovská dolina, ktorá sa stala vo svete známou hlavne vďaka bohatému a rozsiahlemu Demänovskému krasu a lyžiarskym terénom s európskym štandardom kvality. Systém Demänovských jaskýň má dĺžku asi 21 km a je tvorený 30 jaskyňami, z ktorých 3 sú sprístupnené: Demanovská jasnyňa slobody, Demanovská jasnyňa a dolina a Demänovská jaskyňa mieru. V hornej časti doliny sa nachádza jedno z najznámejších turistických a lyžiarskych stredísk na Slovensku - Jasná. Stredisko Jasná je najvyhľadávanejším strediskom na Slovensku. 
    Vysokohorskí turisti majú možnosť výstupu na hlavný hrebeň Západných Tatier extrémne ťažkým terénom do výšky nad 2000 m (Baníkov, Tri kopy, Plačlivé, Ostrý Roháč, Bystrá, Jakubina, Baranec). Takže hor sa baliť a užite si ubytovanie na liptove, dovolenku na Liptove. Určite odporúčame navštíviť  a využiť služby ubytovateľov na liptove
 
Na záver:
Každému klientovi, kroý hľadá ubytovanie na Slovensku, môžeme určite odporučiť navštívíť aspoň raz región Liptova. Nájdete si tu množstvo aktvivít v zime či už lyžovanie, alebo v lete turistiku v pohoriach ako Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Chočské vrchy a iné. Na Vašu návštevu sa tešia všetci majitelia ubytovacích zariadení na Liptove. Či už sa ubytujete v hotely, penzióne alebo v chate určite budete spokojný ako aj s kvalitou ubytovania tak aj s aktívnou dovolenkou na Liptove. Samozrejme ak hľadáte kľud a pokoj región ponúka aj túto možnosť. Domov sa vrátite načerpaný novými silami do ďalších dní. Na Liptov sa určite vrátite aj niekedy v budúcnosti.